România a REMIZAT cu Finlanda, scor 1-1, în preliminariile Euro-2016. Suporterii au părăsit tribunele strigând “Demisia!”

Suporterii au început să părăsească tribunele înaintea finalului, mulţi dintre ei strigând "Demisia!".

Golurile au fost marcate de Hoban ’90+1 pentru România şi Pohjanpalo ’67 pentru Finlanda.

0-1: Pukki scapă singur cu Papp şi Chiricheş, întoarce mingea şi îi pasează lui Pohjanpalo care înscrie din opt metri.

1-1: Maxim pasează peste apărarea finlandezilor până la Andone, acesta şutează de la opt metri în portar şi Hoban, din apropiere, înscrie în poarta goală.

În minutul 55, Gabriel Torje a ratat o ocazie importantă, el trimiţând mingea în bara din stânga portarului Hradecky cu un şut de la aproximativ 18 metri.

România: Tătăruşanu – Papp, Chiricheş, Grigore, Raţ – Hoban – Torje (Ad. Popa ’87), Sânmărtean, Chipciu (Maxim ’60) – Stancu (Andone ’69), Keşeru. Selecţioner: Anghel Iordănescu.

Finlanda: Hradecky – Arkivuo (Jelasto ’64), Arajuuri (Toivio ’61), Moisander, Uronen – Ring, Schuller, Halsti, Hetemaj – Pukki, Pohjanpalo (Hamalainen ’77). Selecţioner: Markku Kanerva.

Cartonaşe galbene: Pohjanpalo ’48, Halsti ’54, Toivio ’73, Hetemaj ’82.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Scoţia, formată din Craig Thomson (central), David McGeachie, William Conquer (asistenţi), Steven McLean, Andrew Dallas (adiţionali) şi Douglas Ross (rezervă).

Din minutul 85, suporterii au început să scandeze: "Demisia". Mulţi dintre ei au început să părăsească arena şi i-au fluierat pe jucătorii români.

sursa: mediafax.ro