Actualitate

Sheriff s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor

După 2-0 la Tiraspol, Sheriff a învins în Muntenegru cu un categoric 0-3. Tiraspolenii au beneficiat de eliminarea devreme a lui Goran Vujovic. Aceasta s-a produs în minutul 11, când scorul era deja 0-1. Olandezul Fred Benson a punctat în minutul 5, reuşind primul gol în tricoul Sheriffului. La pauză a fost 0-2, golgheterul ediţiei trecute Henrique Luvannor majorând diferenţa în minutul 35. Scorul final de 0-3 a fost stabilit de bulgarul Ismail Isa, în minutul 55.

„Obiectivul nostru este calificarea în grupele Ligii Campionilor. Sper să ne reuşească acest lucru în această vară”, a declarat la conferinţa de presă de după meci antrenorul Sheriffului, Veaceslav Rusnac. Sheriff va întâlni în turul trei preliminar campioana Slovaciei, Slovan Liberec.

SURSA: IPN.MD