Dacia şi Sheriff vor lupta pentru titlu în ultima etapă

În caz de un rezultate de egalitate va avea loc meciul de aur, la Chişinău, scrie IPN.

Dacia a dispus duminică de Zimbru, pentru care a debutat antrenorul român Flavius Stoican. Bejan şi Zagynailov au marcat cele două goluri ale Daciei din repriza a doua. „Dacă fructificam măcar una dintre numeroasele ocazii din prima repriză altul ar fi fost rezultatul”, a declarat tehnicianul echipei Zimbru, Flavius Stoican.

Sheriff a învins Saxan, cu acelaşi scor de 2-0. Golurile au fost înscrise de Rebenja şi Gînsari. În celelalte partide ale etapei a 26-a s-au înregistrat rezultatele: Dinamo-Auto – Milsami 1-0, Speranţa – Academia 0-0 şi Zaria – Petrocub-Hânceşti 4-2.

Sursa: ipn.md