Deconectări de lumină în toată țara. Lista localităților

publicat în Actualitate pe 7 Mai 2018, 09:32

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, furnizorul de energie electrică „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 7 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Anenii Noi:
str.Acad.Andrei Sahorov, Chişinăului, Suvorov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chirca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 1 Mai, 9 Mai, Cogîlnic, Mira, s.Sadaclia, Sovetscaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Vasile Alecsandri, Voczalinaea, Zelionaia, Şcolinaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str.Alexandru Donici, Cogîlnic, Fîntînilor, s.Sadaclia, Sadovaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Cahul:
str.Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Ion Neculce, Matei Basarab, Nicolae Bălcescu, Strada Veche, Tîrgul Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Alexandru Ioan Cuza: str.Dacia, Eneş Gheorghe, Livezilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt – în intervalul de timp între 13:30 – 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Andruşul de Jos – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Colibaşi: str. 1 Mai, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Costache Negruzzi, Fraţii Timofei, Libertăţii, Octombrie, Prut, Recea, Suvorova, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Alba Iulia, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Mihail Frunze, Nouă, Prietenia, Serghei Lazo, Tineretului, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Huluboaia – în intervalul de timp între 15:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Cantemir:
s.Porumbeşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cazaclia: str.Alexandr Puşkin, Eaneva, Lenin, Molodejnaea, Sadovaea – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: Cutuzova str-la, Lenin, Maxim Gorki, Ogorodnaea – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str.Cebanova, Grigore Cotovschi, Sadovaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Etulia: str.Mihail Frunze, Molodoi Gvardii, Tihaea – în intervalul de timp între 15:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Călăraşi:
s.Leordoaia – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Temeleuţi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Căușeni

s.Leuntea: str. 28 Iunie, Gheorghi Jucov, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Frunze, s.Leuntea – în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tănătarii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tocuz – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Cimişlia:
or.Cimislia: str. 8 Martie, Cetatea Alba, Cimislia, Constantin Stamati, Decebal, Sfinta Maria, Traian, Valul lui Traian, Vasile Alecsandri – in intervalul de timp intre 09:00 – 10:00, pentru lucrari de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Marienfeld – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sagaidac – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Criuleni:
s.Măşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Paşcani – în intervalul de timp între 09:20 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Hînceşti:
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Codrilor, Independenţei, Lomonosov, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.Carbîşeva, Codrilor, Comarov, Gh.Cojbuc, Independenţii, Pădurilor, Podgoriilor, Sovetscaia, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căţeleni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 11:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărata Galbenă – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 11:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Ialoveni:
str.Alexandru Cel Bun, Gheorghe Coşbuc, Merilor, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Horodca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Leova:
s.Sîrma – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Nisporeni:
or.Nisporeni: str. 1 Mai, 31 August 1989, Constantin Negruzzi, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Horelor, Industrială, Libertăţii, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Muşatinilor, Nirnovei, Sfîntul Ion, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tinjenesti, Toma Ciorbă, Traian, Unirii, Vărzăreşti, Vasile Lupu, Veronica Micle, Victoriei, Viilor, s.Vărzăreşti: str. 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Dacia, Dimitrie Cantemir, George Enescu, Ion Creangă, Muşatinilor, Ovidiu Creangă, Păcii, Sf.Petru, Ştefan Neaga, Trandafirilor, Unirii, Vărzăreşti, s.Şendreni – parţial în intervalul de timp 10:00 – 11:00
s.Bursuc, s.Iurceni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Orhei:
str.Codreanca, Codru, Dragoş Vodă, N.M.Spătaru, P.Rareş, Tineretului, V.Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str. 31 August, A.Donici, Ştefan cel Mare, Gh.Asachi, M.Cibotari, M.Eminescu – parţial în intervalul de timp între 10:05 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Străşeni:
s.Ghelăuza – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sireţi – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Semionovca – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Marianca de Jos: str.Florilor, M.Eminescu, S.Esenin, Suvorov, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, Banikov, Luceafărul, Prietenia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Taraclia:
str. 28 Iunie, Felix Dzerjinschi, Gagarin, Karl Marx, Lesnaia, Matrosov, Gogol Panov, Pervomaiscaia, V.Ceapaev – parţial în intervalul de timp între 14:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Albota de Sus: str.Fiodor Idjilov, Iubileinaea, Iurie Gagarin str, Mira, – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Roşiţa – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sofievca: str.Kalinin, Karl Marx, Molodejnaia, Timoşenco – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Teleneşti:
s.Crăşnăşeni – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mîndreşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negureni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ţînţăreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Verejeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.