R. Moldova: Maxim Copelciuc, Vasile Carauş, Maxim Potârniche, Dumitru Bogdan (Dumitru Berbinschi, 82), Igor Andronic, Eugen Slivca (Gheorghe Andronic, 46), Anatol Cheptine, Mihai Turcan, Dumitru Vornisel, Andrei Bugneac (Iurie Livandovschi, 56), Alexandru Grosu.

Azerbaidjan: Umarov, Akhundov, Guliyev, Novruz Mammadov, Nodar Mammadov, Pashyev (Rahimov, 46), Mustafayev, Hasanov, Jafarguliyev, Akhundov, Hajiyev.
Antrenor: Bernhard Lippert

Arbitru:
Ghenadie Sidenco (R. Moldova).

Prima repriză a fost dominată clar de jucătorii-gazde, însă scorul a fost deschis abia în minutul 34, prin debutantul selecţionatei tricolorilor, Andrei Bugneac, care a înscris cu capul din şase metri.

În ultimele cinci minute ale primei părţi a jocului au mai fost înscrise două goluri în poarta apărată de Osman Umarov. Iniţial Novruz Mammadov a respins nefericit balonul în propria poartă, iar în ultimul minut al reprizei, Dumitru Vornişel a înscris pentru 3-0.

În mitanul secund, azerii au revenit în joc şi au fost la un pas de egalare a tabelei. În minutul 74, Javid Imamverdyev reuşeşte un gol antologic de la 18 metri, iar peste alte nouă minute, coechipierul său Shahriyar Rahimov reduce handicapul de scor până la unu.

Pe ultima sută de metri, însă, în urma unui contraatac fulgerător, Mihai Ţurcan înscrie al patrulea gol al moldovenilor şi stabileşte o victorie importantă pentru gazde, 4-2.