Astăzi 29 Mai 2020, Vineri - Ultima actualizare la ora 19:27
Abonamente

Afaceri 15 Martie 2010, ora 10:52

Intmpina primavara alaturi de Sun Communications

Marime Font

La inceput de primavara, Compania „Sun Communications” vine cu oferte noi pentru toti clientii sai din Chisinau. Astfel, compania demonstreaza din nou valorile ce stau la baza sa: profesionalismul, dinamismul, utilizarea tehnologiilor avansate si orientarea spre client.

Loading...


Primele noutati au intrat in casele chisinauienilor de la mijlocul lunii februarie, cand au fost adaugate noi canale TV. Este vorba de Discovery ID, Jurnal TV, ?????????? ????????, ??? ???????, ??? ???? ???? ????, SET (Sony Entertainment Television), 24 ???, Arirang TV. Nici cei pasionati de sport nu au fost uitati. In exclusivitate, doar in reteaua „SUN Communications” (SunTV si SunTV Digital), pot fi vizionate canalele ???-???? ????? ????, ???-???? ??? ??????, ???-???? ??????, ???, ????, ????? 4, Telesport, Chelsea TV si MU TV. Mentionam ca Chelsea TV si MU TV (Manchester United Television), canale dedicate sportului rege - fotbalul, cat si ??? (??????????????? ????????? ????) - dedicat hocheiului, sunt in premiera pe piata moldoveneasca.

„Sun Communications” va ofera pentru acest inceput de primavara sansa de a va economisi bugetul lunar. Incepand cu 12 martie, compania lanseaza o oferta unica in Moldova - trei servicii de telecomunicatie achitate la un singur pret. Este vorba despre pachetele Trio si Trio Plus. Pachetul Trio presupune conectarea la televiziunea digitala (SunTV Digital - pachetul Standard), Internet (SunInternet 5Mbps) si telefonie fixa (pachetul Standard), pentru care veti plati in fiecare luna doar 239 lei pentru cele trei servicii luate impreuna. Amatorilor de viteze mari ai serviciului Internet „Sun Communications” le ofera pachetul Trio Plus. Optand pentru acest pachet, va conectati la televiziunea digitala (SunTV Digital - pachetul Standard), Internet (SunInternet 10Mbps) si telefonie fixa (pachetul Standard), iar lunar veti plati doar 279 lei pentru toate trei servicii luate impreuna. O oferta importanta pentru buzunarul fiecaruia din noi, daca ne gandim ca la alti operatori cu aceeasi suma putem achita doar un singur serviciu.

De la lansarea sa pe piata din Moldova si pana acum, „Sun Communications” va invita sa descoperiti viitorul, fiind un lider absolut si inovator pe piata din Republica Moldova. In 2006, compania a construit primul Radio-link privat, devenind prima companie care a avut canalul propriu de Internet. Acest proiect, ca multe altele, a fost unul de succes si a adus rezultate pozitive pe piata din Moldova. De exemplu, pretul serviciilor de Internet a scazut considerabil: daca in anul 2005, 1 Mbps costa 400 de euro, astazi pretul acestuia constituie 6 euro. Prin urmare, la moment, serviciile de Internet sunt mai accesibile, iar clientii mun. Chisinau si Balti au posibilitatea sa acceseze servicii de cea mai inalta calitate, cu viteze mari si la cele mai mici preturi. In plus, „Sun Communications” s-a gandit si la cei care folosesc Internetul intr-o masura mai mica, oferind un pachet la cel mai accesibil pret de pe piata, abonamentul lunar constituind doar 4 euro.

In 2007, „Sun Communications” a fost din nou prima pe piata, lansand televiziunea digitala - serviciul SunTV Digital. Acest serviciu inseamna calitate impecabila a imaginii si sunetului, libertate in alegerea limbii de difuzare a canalelor, vizualizarea programului electronic al emisiunilor TV direct pe ecranul televizorului (EPG), limitarea accesului copiilor la posturile TV, acces la posturile de radio preferate, si peste 120 de canale digitale. Cand se conecteaza, abonatul primeste pachetul de baza Standard. La fel, compania ofera cinci pachete aditionale (Lingua, Discovery, Cinema, HBO Max Pack, Exotic) pe gustul fiecaruia. In prezent, peste 15000 abonati folosesc serviciul SunTV Digital.

In iulie 2009, operatorul „Sun Communications” a introdus, iarasi, un nou serviciu ce are la baza tehnologia moderna. Este vorba despre serviciul telefoniei fixe SunVoice. Aparitia acestui serviciu da clientului posibilitatea de a alege. Astfel, cu SunVoice locuitorii din mun. Chisinau au posibilitatea sa-si aleaga operatorul de telefonie fixa. La conectare, abonatul primeste un numar de telefon format din sase cifre si la doar 30 MDL primeste 300 minute in afara retelei (apeluri catre retelele de telefonie fixa din raza orasului Chisinau), apeluri nelimitate si gratuite in reteaua SunVoice. In plus, abonatul poate efectua apeluri interurbane si internationale la cele mai mici preturi. Serviciul SunVoice cuprinde si o gama larga de servicii aditionale gratuite. Pentru clientii care suna des peste hotare, Compania „Sun Communications” a creat patru pachete internationale la tarife foarte accesibile: Pachet Direct Rusia - 71 bani/minut, Pachet Direct Moscova si Sankt Petersburg - 33 bani/minut, Pachet Direct Europa - 33 bani/minut, Pachet Direct SUA si Canada - 50 bani/minut. Si detaliul cel mai important este ca la serviciul SunVoice va puteti conecta chiar si atunci cand utilizati serviciile de telefonie fixa ale unui alt operator, fara a fi nevoie sa reziliati contractul.

Compania de telecomunicatii „Sun Communications” presteaza servicii pe piata moldoveneasca din anul 1993. La moment, ea este prezenta cu serviciile sale in mun. Chisinau, Balti, or. Cahul, Ialoveni, Codru, Cricova, com. Tohatin, Colonita, Cruzesti, Budesti. Astazi, compania presteaza servicii la peste 100 de mii de abonati, numarul acestora fiind intr-o continua crestere. Iar toate aceste realizari au putut fi obtinute, deoarece „Sun Communications” a lucrat si continua sa lucreze cu oameni si pentru oameni.

Silvia Ursu

 

 Urmărește știrile Timpul.md pe Telegram
loading...
blog comments powered by Disqus

Din aceeaşi secţiune

Cele mai noi ştiri de azi

Ultima oră 29 Mai 2020, ora: 18:03

ULTIMA ORĂ / +171 de cazuri noi de COVID-19 confirmate în R. Moldova

ULTIMA ORĂ / +171 de cazuri noi de COVID-19 confirmate în R. Moldova

 În total, astăzi au fost efectuate 1203 teste, dintre care primar – 1028 şi repetat – 175. Bilanțul persoanelor infectate cu noul Coronavirus a ajuns la 7896 de cazuri. Din numărul total de cazuri din această zi, 25 sunt lucrători medicali: medici – 3,...

( ) Citeşte tot articolul

Ultima oră 29 Mai 2020, ora: 16:47

Se deschid BISERICILE! Premierului Ion Chicu a făcut anunțul

Se deschid BISERICILE! Premierului Ion Chicu a făcut anunțul

Întrunirile cu caracter religios și slujbele în lăcașurile de cult vor putea fi reluate din data de 5 iunie 2020. Decizia a fost luată astăzi de Comisiei Naționale Extraordinare de Sănătate Publică.

( ) Citeşte tot articolul

Ultima oră 29 Mai 2020, ora: 16:41

Ultima oră / Paștele Blajinilor nu va fi amânat

Ultima oră / Paștele Blajinilor nu va fi amânat

Paștele Blajinilor din acest an nu va fi amînat. Anunțul a fost făcut de prim-ministrul, Ion Chicu, care îndeamnă populația să fie precaută și să evite aflarea în grupuri mari la cimitire. 

( ) Citeşte tot articolul

Sănătate 29 Mai 2020, ora: 16:34

Ce se întâmplă dacă bei numai suc de lămâie, timp de o lună. Efectul care i-a șocat pe medici

Ce se întâmplă dacă bei numai suc de lămâie, timp de o lună. Efectul care i-a șocat pe medici

O nouă dietă ia cu asalt lumea celebrităţilor! Respectată cu strcteţe, aceasta promite rezultate spectaculoase, într-un timp record!

( ) Citeşte tot articolul

Sănătate 29 Mai 2020, ora: 16:29

Beneficiile necunoscute ale Mâinii Maicii Domnului. Tratează o mulţime de afecţiuni

Beneficiile necunoscute ale Mâinii Maicii Domnului. Tratează o mulţime de afecţiuni

Caprifoiul (Lonicera japonica), cunoscut şi sub denumirea populară de Mâna Maicii Domnului, este o plantă căţărătoare de origine asiatică, ce înfloreşte de primăvară până vara. Mirosul deosebit al florilor sale albe şi galbene o face să fie în topul...

( ) Citeşte tot articolul

Actualitate 29 Mai 2020, ora: 15:42

Loteria Națională lansează jocul ”Bani la greu” cu câștiguri de peste un milion de lei

Loteria Națională lansează jocul ”Bani la greu” cu câștiguri de peste un milion de lei

Loteria Națională sporește șansele moldovenilor de a completa lista milionarilor. Toată luna iunie, de luni și până vineri, câte doi participanți vor avea șansa unică de a juca pentru jackpotul de peste 1 000 000 de lei, la noul proiect TV ”Bani la greu”. Jocul...

( ) Citeşte tot articolul

Moldova 29 Mai 2020, ora: 13:00

Migdalele de la Călărași – o cultură nouă și pentru cei care care le cultivă

Migdalele de la Călărași – o cultură nouă și pentru cei care care le cultivă

În ultimii ani, moldovenii preferă să consume cât mai multe produse ecologice pentru a duce un mod de viață mai sănătos, atrăgând atenție deosebită calității produselor.

( ) Citeşte tot articolul

ROMÂNIA 29 Mai 2020, ora: 12:56

Un român a devenit cel mai în vârstă bărbat din lume, după decesul lui Bob Weighton

Un român a devenit cel mai în vârstă bărbat din lume, după decesul lui Bob Weighton

Cel mai în vârstă bărbat din lume, Bob Weighton, a murit la 112 ani. Românul Dumitru Comănescu devine, astfel, cel mai în vârstă bărbat al Planetei, recunoscut de Cartea Recordurilor.

( ) Citeşte tot articolul

Externe 29 Mai 2020, ora: 12:44

Premierul britanic a constatat că are probleme cu vederea, după infectarea cu noul coronavirus

Premierul britanic a constatat că are probleme cu vederea, după infectarea cu noul coronavirus

 Premierul Marii Britanii, Boris Johnson, a făcut o constatare deranjantă, după ce a scăpat, cu emoții, de traumatizanta experiență a infectării cu noul coronavirus. Luni, la conferința de presă cotidiană de la Downing Street, el le-a declarat jurnaliștilor prezenți că vederea...

( ) Citeşte tot articolul

Actualitate 29 Mai 2020, ora: 12:19

APEL CĂTRE FORURILE DECIZIONALE ALE STATULUI

APEL CĂTRE FORURILE DECIZIONALE ALE STATULUI

Noi, cercetători ai Institutului de Filologie Română „B.P. Hasdeu”,

( ) Citeşte tot articolul

Actualitate 29 Mai 2020, ora: 11:09

România ar putea ANULA „carantina” de 14 zile pentru cei care intră în țară / Când am putea „circula liber”

România ar putea ANULA „carantina” de 14 zile pentru cei care intră în țară / Când am putea „circula liber”

Românii care pleacă în vacanţă în Grecia sau în Bulgaria trebuie să stea în izolare 14 zile, la revenirea în ţară. 

( ) Citeşte tot articolul

Actualitate 29 Mai 2020, ora: 10:13

Filip spune că politicienii trebuie să acorde suport procuraturii pentru a investiga cazul sacoșei negre transmise de Plahotniuc lui Dodon

Filip spune că politicienii trebuie să acorde suport procuraturii pentru a investiga cazul sacoșei negre transmise de Plahotniuc lui Dodon

Președintele Partidului Democrat Pavel Filip susține că procuratura trebuie să investigheze cazul transmiterii sacoșei cu bani de către Vlad Plahotniuc lui Igor Dodon, din video-ul publicat săptămâna trecută de deputatul Iurie Reniță. 

( ) Citeşte tot articolul

Actualitate 29 Mai 2020, ora: 09:50

Moartea băiețelului din Hâncești - o consecință a „restricțiilor” fără logică adoptate de regimul Dodon&Chicu

Moartea băiețelului din Hâncești - o consecință a „restricțiilor” fără logică adoptate de regimul Dodon&Chicu

Pe 15 mai 2020, Comisia Națională Extraordinară de Sănătate Publică a decis ca toate grădinițile din țară să rămână închise până pe 30 iunie.

( ) Citeşte tot articolul

Moldova 29 Mai 2020, ora: 09:42

Alexandru Cozer despre opoziție: Extrem de slabă, incapabilă și fricoasă / Ce scria în urmă cu doar 2 săptămâni

Alexandru Cozer despre opoziție: Extrem de slabă, incapabilă și fricoasă / Ce scria în urmă cu doar 2 săptămâni

Jurnalistul Alexandru Cozer scrie într-un editorial pe Cotidianul.md că opoziția se „teme să sancționeze un guvern neprofesionist”

( ) Citeşte tot articolul

Istorie 29 Mai 2020, ora: 09:36

Descoperirea istorică făcută de arheologi. Comoara găsită chiar sub o vie i-a uluit / FOTO

Descoperirea istorică făcută de arheologi. Comoara găsită chiar sub o vie i-a uluit / FOTO

Arheologii italieni au făcut o descoperire magistrală sub o vie dintr-o localitate aflată la nord de Verona. Anunțul vine într-un moment în care spațiile culturale ale țării revin încet la viață după cea mai grea perioadă a existenței sale.

( ) Citeşte tot articolul

ROMÂNIA 29 Mai 2020, ora: 09:34

FOTO / Autostrăzile spre Moldova. Toate informațiile la zi care le-au fost prezentate primarilor din regiune

FOTO / Autostrăzile spre Moldova. Toate informațiile la zi care le-au fost prezentate primarilor din regiune

Trei mari proiecte rutiere sunt în curs de proiectare sau planificate a fi scoase la licitație pentru a lega Moldova de Transilvania și Muntenia: Autostrada „Unirii” A8, Autostrada Moldovei A7 și autostrada A13 de la Brașov la Bacău. Primarii orașelor din regiune s-au...

( ) Citeşte tot articolul

Moldova 29 Mai 2020, ora: 09:28

Chicu nu vrea „imixtiune directă de pe extern în treburile R. Moldova” / Banii primiți de Dodon de la Gazprom pentru PSRM nu-l deranjează

Chicu nu vrea „imixtiune directă de pe extern în treburile R. Moldova” / Banii primiți de Dodon de la Gazprom pentru PSRM nu-l deranjează Foto: Miller și Chicu

Premierul Ion Chicu anunță că este împotriva Legii cu privire la organizațiile necomerciale pentru că asta implică „imixtiuni din extern”.

( ) Citeşte tot articolul
Current tier / breakpoint: xs sm md lg xl (= visible only on this breakpoint)

.hidden-xs-down .hidden-sm-down .hidden-md-down .hidden-lg-down

.hidden-xs-up .hidden-sm-up .hidden-md-up .hidden-lg-up .hidden-xl

.hidden-xs (only) .hidden-sm (only) .hidden-md (only) .hidden-lg (only) .hidden-xl (only)