Actualitate

Liga Campionilor. Rezultate Liga Campionilor. Ronaldo, gol antologic cu Juventus

Cristiano Ronaldo a fost omul meciului, portughezul fiind aplaudat de tot stadionul la Torino. Starul madrilenilor a reuşit, în minutul 64, un gol antologic, din foarfecă, în poarta lui Buffon. Tot lusitanul deschisese scorul în prima repriză. Al treilea gol al Realului a fost opera lui Marcelo.

În celălalt meci al serii, Bayern Munchen s-a impus cu 2-1, în partida cu Sevilla din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Gazdele de la Sevilla au deschis scorul printr-un gol controversat marcat de Sarabia, dar cinci minute mai târziu nemţii restabileau egalitatea, prin autogolul lui Navas, ca în minutul 68, tot un autogol, al lui Escudero, să stabilească rezultatul final, Sevilla – Bayern 1-2.