UNION FENOSA: Deconectări de la rețeaua de curent pentru lucrări de întreținere

publicat în Actualitate pe 11 Martie 2019, 07:00

 

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că luni, 11 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Bacău 18 - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Bacău 20-24, Lipcani 19-25, 22-28, Sucevița 27-29, 28-36 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
or.Vatra: str.Feroviarilor 1/2, Ion Pruncul 9014, 9015 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vatra: str.M.Eminescu 29/1, 27/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

3. Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Hîjdeu 73, 75, 104, 106, 110, Cahul 9-39, 16-26, Galbena 1-3, 2-8, Gr.Ureche 58-70, 67-73, Sipotelor 2, Sîrbească 7A, Țirilson Rabbi 2, 3, 17-21, Vlahuță Alexandru 1-21, 10-38 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Șciusev 41-63, 48-62, 90-98, V.Alecsandri 48-54, 89-95, V.Pîcălab 24 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

4. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 12/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str. 8 Martie 37-115, 38-120, V.Badiu 70, 999, Călușari 10-48, 13-41, 65, Constructorilor 8-86, 35-147, Montana 10-34, 11-23, Podgorenilor 75-85, Poștei 35-53, 78-100 - în intervalul de timp între 10:30 - 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.A.Doga 2-14, 7-17, str-la A.Doga 11-13, str.Calea Moșilor 17, str-la 1 Circului 5, str-la 2 Circului 2, str-la 3 Circului 2/1, Cornești 7, 13-17, 16, 18, 22, Gr.Vieru 33, Pietrăriei 3-23, 4-24, str-la 2 Pietrăriei 25, 33, str-la Pietrăriei 3-5, 4, 12-20, 13-23, 33, 43, bd.Renașterii Naționale 7 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albișoara 80/4, 80/5, 80/6, 84, 84/1, 84/2, 84/3, 84/4, 84/5, 84/6, 84/7, 84/9, 86/1, 86/2, 86/3, 86/4, Ivan Zaikin 24, 30/1, M.Viteazul 10, 10/1, 999 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Orheiului 1, Florilor 15, 18/1, 26/1, 26/2, 26/3, 28/1, 28/3, 28/3A, 9999, Matei Basarab 1, 1/2, 1/3, 2/1, 999, bd.Moscova 19, 21 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Miron Costin 19/6, N.Dimo 23/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Badiu 1-5, 12, Calea Orheiului 91, 95, Gh.Madan 25 - în intervalul de timp între 09:05 - 17:05 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

5. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
or.Cricova: str.Chişinăului, Dacia, Luceafărul, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

6. Anenii Noi:
str.A.Pușkin, Cernîșevski, Miciurin, S.Koroliov, Zarecinaia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Concilierii Naționali, Cotovschi, Suvorov, Tighina, Tihaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrbovăţ - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhăceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

7. Cahul:
s.Cucoara - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Valeni: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

8. Cantemir:
str.Daci, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Lenin, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str-la Cikalov, Cikalov, Gherasimov, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Lenin, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chiriet-Lunga: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Partizanscaea, Sovetscaea, Sovetscaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chiriet-Lunga: str.Alexandr Puşkin, Iurie Gagarin, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

10. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Hoginești - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

11. Căuşeni:
str.A.Mateevici, Calea Brezoii, Constantin și Elena, Trei Fîntîni, Meșterul Radu, Meșterul Voicu, str-la 2 Trei Fîntîni, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baccealia: str.Mircea cel Bătrîn, s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

12. Cimişlia:
s.Hîrtop - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Satul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

13. Criuleni:
or.Criuleni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Oleg Coşevoi, Păcii, Pobedî str-la, Victoria - parțial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru conectarea noului consumator
s.Balțata, s.Văduleni: str.Păcii, Tineretului, Văduleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corjova, s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Izbește - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

14. Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str. 50 Let Octeabrea, A.Lăpușneanul, Ioana Iakir, Pobeda, Sfatul Țării, Sovetov, str-la Sovetov, Șelepukina, Teilor - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

15. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.A.Cristea, Ialoveni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Bucovina, Grigore Vieru, Nicolae Testemiţeanu, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Țipala - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

16. Nisporeni:
s.Nisporeni: str.Industrială, Păcii - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

17. Orhei:
or.Orhei: str.Aleihem Șalom, C.Negruzzi, Paghis, Petrodava, V.Lupu, V.Micle - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str.Aleihem Șalom, M.Eminescu, Orheiul Vechi, Petrodava, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Unirii - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 15:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Cișmea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîrzaci - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

18. Străşeni:
or.Strășeni: str. 1 Mai, 31 August, B.P.Hajdeu, Gr.Ureche, M.Kogîlniceanu, V.Cupcea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micleușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

19. Ştefan Vodă:
or.Ștefan Vodă: str. 28 Iunie, Boris Glavan, Florilor, Ion Creangă, Livezilor, Mihai Eminescu, Nicolae Testemiţeanu, P.Dudnic, Serghei Lazo, Suvorovo, Trandafirilor, Valea Verde, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Zona industiala - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ştefan-Vodă: str.Alexandru cel Bun, Livezilor, Suvorovo, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:05 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

20. Taraclia:
or.Taraclia: str.Felix Dzerjinski, Lesnaea, Panov, Pervomaiscaea, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Taraclia: str.Nicolai Gogol, Panov, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vinogradovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

21. Teleneşti:
s.Ciulucani (cons.Juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric