Sport

Victorie pentru Simona Halep în turul II la Washington. A învins-o pe Stephens cu 7-6, 6-0

Izbucnire nervoasă în pauză Simţind că, probabil, din motive fizice nu va reuşi să ţină pasul cu adversara ei în setul doi, Stephens a avut o izbucnire nervoasă într-un dialog cu antrenorul ei în pauza dintre seturi.

De partea cealaltă, Halep şi-a văzut de treabă şi a dominat setul doi. S-a dus la 3-0 în 13 minute şi a tranşat setul cu 6-0.

Pentru Halep urmează un duel cu Mariana Duque-Marino (Columbia, 115 WTA). Aceasta a trecut în runda inaugurală de Shelby Rogers (SUA, 60 WTA), scor 6-4, 6-1. Halep şi Duque-Marino s-au mai întâlnit o singura dată, Simona câştigând duelul.