Zimbru a suferit a 4-a infringere

Ea a cedat pe teren propriu cu scorul 0-1 in fata formatiei Iskra-Stal Ribnita. Unicul gol al partidei a fost marcat de Lucian Dobre, in minutul 39 de joc.

Doua puncte pretioase a pierdut astazi unul dintre liderii campionatului, echipa Olimpia Balti. Aceasta a incheiat la egalitate (1-1) meciul disputat in deplasare cu Rapid Ghidighici. Fotbalistii balteni au fost pe punctul de a parasi terenul invinsi. Ei au fost condusi cu 1-0 din minutul 22 prin golul marcat de Maxim si au egalat abia spre finalul meciului, in minutul 87, din lovitura de la 11 metri, prin Orlovschi.

In celelalte partide ale etapei a 17-a au fost inregistrate urmatoarele rezultate: Milsami Orhei – Gagauziya Comrat 2-1, Sfintul Gheorghe Suruceni – FC Tiraspol 0-2, Dinamo Bender – Nistru Otaci 3-2, Academia UM Chisinau – FC Costuleni 0-1.

Derbiul etapei, Sheriff Tiraspol – Dacia Chisnau se va desfasura in nocturna.

Sursa: Moldpres