DIVERSE

Rusia, liderul grupei A după remiza cu Polonia, scor 1-1

Semifinaliştii de la Euro 2008 au condus la pauză, graţie reuşitei lui Dzagoev (’37), iar gazdele au egalat prin golul superb marcat de Blaszczykowski, 20 de minute mai târziu.

Polonia: Tyton – Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch – Blaszczykowski, Dudka (Mierzejewski ’73), Murawski, Polanski (Matuszczyk ’85), Obraniak (Brozek ’90+3) – Lewandowski. Selecţioner: Franciszek Smuda

Rusia: Malafeev – Aniukov, A. Berezuţki, Ignaşevici, Jirkov – Şirokov, Denisov, Zirianov – Dzagoev (Izmailov ’79), Kerjakov (Pavliucenko ’70), Arşavin. Selecţioner: Dick Advocaat (Olanda)

Clasamentul grupei A după meciurile Polonia – Rusia 1-1 şi Cehia – Grecia 2-1:

1. Rusia 2 1 1 0 5-2 4

2. Cehia 2 1 0 1 3-5 3

3. Polonia 2 0 2 0 2-2 2

4. Grecia 2 0 1 1 2-3 1

Ultimele partide ale grupei vor avea loc sâmbătă, 16 iunie, de la ora 21:45, după următorul program: Grecia – Rusia, la Varşovia, şi Cehia – Polonia, la Wroclaw.